Pravidelné přednášky o vysoké citlivosti a životě s ní

Stres, tlak na výkon, neustálý shon… 

V dnešním světě plném úkolů a povinností si občas připadáme jako v křeččím kolečku. Snažíme se být stejně schopné, výkonné, efektivní a v pohodě jako všichni okolo.

Ale nějak nám to nejde. Příliš nám hučí klimatizace, neustálé kafrání kolegyně na telefonu nás rozčiluje, blesky na mobilu jsou otravné. 

Svět vnímáme citlivěji, je pro nás náročnější se přizpůsobovat neustálým změnám.

Pojď si posdílet na pravidlených online setkáních pro citlivé ženy, jak vnímáš život se svým zjemněným nastavením.

Těšíš se na dovolenou, konečně vypadneš z práce, z toho každodenního kolotoče!
Jenže cestování, balení kufrů, zpoždění letadla, naštvaný manžel – to všechno Ti místo odpočinku přináší akorát tak stres.

Tak ses těšila, jak si užiješ chvilku klidu, ale místo toho jste se s mužem, dětmi, kámoškou akorát pohádaly a Ty ses ani nenadála, a už stojíš doma před kupou prádla, kterou musíš vyprat. Vyhodila jsi tolik peněz za dovolenou a vlastně sis ji ani neužila!

Jsi unavenější než před odjezdem a máš pocit, že bys po téhle dovolené spíš potřebovala další dovolenou?

Nervový systém nás, citlivých, funguje jinak. 
Zatímco pro některé může být celodenní chození po muzeích a výstavách neuvěřitelně nabíjející relax, nás to může dost vysávat.

Dovolená pod stanem, spát pod hvězdami a vstávat s ranním zpěvem ptáčků zní pro mnohé jako romantika, ale jen do chvíle, než nás budí co deset minut otravné bzučení komárů, kteří si na nás pochutnávají a marně hledáme nejbližší záchod.

V naší touze po harmonii řekneme ANO věcem, u kterých naše nitro zoufale křičí NE! Jenže se nechceme hádat, chceme vyjít vstříc, a pak se divíme, že lezeme na další horu, protože náš muž miluje adrenalin. A my jen zatneme zuby a sníme o románu, který jsme chtěly číst rozvalené v klídku na pláži…

Anebo jsme chtěly odjet, ale bylo potřeba tolik věcí udělat, zařídit, že jsme zůstaly doma a na odpočinek zapomněly úplně…

Reference - co říkají ženy na přednášku ?

Tušila jsem,že bych mohla být vysoce citlivý člověk. Několik věcí, které Sandra zmínila v přednášce o dovolených pro citlivé lidi, na mě přesně seděly. 
Dozvěděla jsem se tipy před, během i po dovolené, které mi pomohou vše lépe zvládat. 
Na závěr jsme měly dost prostoru na naše dotazy, které Sandra pohotově zodpověděla.“
 

Nikola Švengrová, vědomé masáže Dotek Niky, www.dotekniky.cz

Přednáška o vysoké citlivosti mě zaujala právě proto, že jsem sama velmi senzitivní a vadí mi spoustu věcí. 

Lákalo mě zjistit jestli jsem jen já „ta divná a přecitlivělá“ nebo to tak mají i jiní lidé a co je v pořádku a co už ne.

Bylo skvělé, že Sandra pojala tuhle prázdninovou přednášku odpočinkově a zaměřila se právě na to, jak si užít dovolenou. 

Sandra hodně mluvila o moři a okolních lidech. To mi dalo impuls k tomu, že i já, osoba která se na sluníčku spálí než opálí, můžu jet k moři kde je hromada lidí a užít si to, odpočinout si. Do teď jsem dávala přednost hlavně skalám a horám, kde moc lidí nepotkám a kde je menší pravděpodobnost se spálit. 😀 

Díky přednášce vím, že v tom nejsem sama a není nic, co bych měla rozdělovat na „už moc“ nebo „přehnané“.

Adéla Krčíková www.adelkr.cz

„O své vysoké citlivosti už vím mnoho let a ráda se dozvídám nové věci. 

Proto jsem si s nadšením poslechla přednášku, která téma uchopovala zase v jiném kontextu – dovolená. 

Odnesla jsem si konkrétní poznatky, které hodlám využít při plánování dovolené. 

Moje práce laktační poradkyně je totiž docela náročná co se týče množství emocí (hlavně klientek, ale i těch mých) a vlastně nikdy nikdy nemám padla – klientkám jsem dlouhodobě k dispozici. Letos proto cítím obří potřebu odjet a dobíjet baterky, abych mohla být zase lepší průvodkyní žen na jejich cestě ke kojení. 

A díky přednášce vím, jak si dovolenou naplánovat s ohledem na své specifické potřeby.“

Laktační poradkyně Jana Menčíková janamencikova.cz

Kdo přednášku povede

S vysoce citlivými ženami pracuji od roku 2021. Konzultace jsme začala uprostřed pandemie, kdy to neměl lehké opravdu nikdo. A my citlivé o to méně. Každý den tolik podnětů, se kterými se naše vnímavá nervová soustava musela vyrovnat. 

Rady typu: ‚‘‘Vykašli se na to.‘‘ nebo ‚‘‘To neřeš.‘‘ Nám citlivým nepomáhají. Naopak, spíše se cítíme, jako by nám přilili olej do rány. Konečně jsme se ozvaly a místo toho, abychom získaly ůlevu, klid, setkaly jsme se s nepochopením.

Jako vysoce citlivá EFT praktička se nebojím jít do hloubky a témata rozebrat ze všech stran. Dostat se k příčině problému a ten pochopit a propustit. Zároveň vím, jak léčivé a důležité je připustit si vlastní emoce. Proto bude po úvodní přednášce prostor nejen na otázky, ale také na vzájemné sdílení našich pocitů, toho, jak dané téma vnímáme, kde se nám momentálně v životě promítá. Jestli nám dělá neplechu nebo nás jen mírně otravuje. Případně, co nám pomáhá dostat se do pohody.

Je spousta témat, které nás zajímají, toužíme se ponořit do hloubky. Jenže nám chybí čas nebo spřízněné duše, které rozumí. 

Na přednášky chodí vysoce citlivé ženy, které jsou laděné stejně, jako ty. 

Ten pocit pochopení i beze slov je nepopsatelný.

 

Ženy provádím jemně, něžně, s citem. 

Přednáška proběhla 19.7.2023. Je možné koupit záznam:
Záznam přednášky vysoká citlivost a dovolená
ke zhlédnutí IHNED po zaplacení

Chceš se účastnit další přednášky živě na zoomu? Více informací o budoucích přednáškách najdeš tady: Přednášky o vysoké citlivosti