Právě si prohlížíte Jak EFT pomohlo válečným veteránům s PTSD

Jak EFT pomohlo válečným veteránům s PTSD

Tým zkušených EFT praktiků provedl zajímavý experiment. 

Pozvali válečné veteránykteří bojovali ve válce v Iráku nebo Vietnamu a kteří následně trpěli PTSD (posttraumatickou stresovou poruchou). 

Mezi obtíže, které popisovali, bylo kromě vzpomínek, které snad ani nechci popisovat (řekněme, že ležící části těl po výbuchu byly jedna z méně hrozných vzpomínek), problémy se spánkem, noční můry, úzkosti, agresivní chování, neustálé napětí… 

 

 

Tento vysoký level stresu se v každodenním životě odrážel nejen v jejich psychické pohodě, ale také v práci, měl vliv na jejich vztahy, někteří vojáci hledali východisko v drogách či alkoholu.

Po dobu 5 dní vedli EFT praktici s těmito veterány sezení. Společně propuštěli to, co veteráni zažili.

 

A jaké byly výsledky?

  •  63% pokles měřených veličin PTSD

Skóre standardních veličin PTSD, které armáda běžně používá, kleslo o 63% po 5 dnech EFT sezení, porovnáno s 30 dny před EFT sezeními. 

Mezi měřené věličiny patří napříkald pocity osamocení, strachu, ubližování sobě či druhým, výbuchy vzteku, nepříjemné pocity v davech, panika, problémy s konentrací.

 

  •  50% pokles stresu a pocitu úzkosti

A když po nějaké době znovu level stresu a úzkosti otestovali, pokles se držel nadále relativně stejně. 

Což pro mě znamená, že EFT přináší dlouhodobé výsledky. Ne chvilkové uvolnění, které dá na chvilku zapomenout, a pak se příznaky vrátí do stejných levelů, ale dlouhodobě udržitlené výsledky.

(Více o EFT experimentu najdeš ve videu. Video je 10 let staré,  angličtině a ne v nejlepší kvalitě, proto jsem nejdůležtiější body vypsala.)

 

 

A co říkali samotní veteráni? 

V rozhovoru jeden veterán sdělil, že už se neuchyluje k alkoholu ani drogám. Dalšímu se podařilo snížit svoji hypervigilanci (zvýšenou ostraživost) v reastauracích, jiný se přestal bát  výšek.

Zatímco nejde zaručit, že EFT bude mít stejné výsledky pro každého, je podle mě úžasné vědět, jak účinná metoda EFT je. 

Když dokáže pomoci lidem propustit válečná traumata a psychosomatické potíže z něho vycházející, co teprve dokáže udělat pro nás „obyčejné lidi“?!

Sandra Woiwode – mezinárodně certifikovaná EFT praktička

Ráda bys vyřešila bloky a témata, která Tě brzdí?

Podíváme se spolu na to, co Tě trápí a pomocí metody EFT zklidníme Tvůj nervový systém.

Získáš úlevu, nadhled nad situací a nový úhel pohledu. 

I Ty si můžeš užívat života, zářit, být spokojená a dělat to, co Tě baví.

Objednej se na konzultaci.